Dvi Įmonės ir Dvi Istorijos

5674be8cfefc04230797a7be6df0a10339ea37bd7f16ceabc9e49f9a529973f0_1

Aš labai mėgstu greitai veikiančias paslaugas. Nieko nėra geriau, negu automatizuotos sistemos, kurios viską atlieka pačios, na nes pripažinkim, mes esam tingūs padarai.  Ir nemėgstam kai reikia ką nors daryti…

Kaip ir minėjau pavadinime, šį kartą naudosim dvi įmones kaip pavyzdį, vieną automatizuotą – iv.lt , ir kitą, kuri sako, kad yra automatizuota – Skytech.lt.

Turim labai paprastą situaciją. Noriu dviejų serverių, vieno „kažkur internete“, o kito – namie.  iv.lt  pasirinkau ne atsitiktinai, jų paslaugomis naudojuosi labai ilgą laiką ir esu labai patenkintas. Viena pagrindinių šito priežasčių – automatizavimas. Išsirinkus serverį, sugeneruojama sąskaita,  tada turim nuorodą į „greitą apmokėjimą“ per bank-link.

Screenshot from 2016-04-06 12-05-41

Apmokėjus sąskaitą, iškart pradedamas užsakymo vykdymas. Nesvarbu ar tai yra vidurys nakties, ar Kalėdos. Viskas tiesiog veikia. Visa laukimo trukmė nuo apmokėjimo iki pirmo prisijungimo prie serverio yra kelios minutės  Ačiū robotai (skriptai) ir IV administracijai, kad juos prižiūrit.

Kita įmonė, viena didžiausių Lietuvos internetinių parduotuvių – skytech.lt. Ji irgi siūlo automatizavimą ir bank-link paslaugą.
Screenshot from 2016-04-06 12-18-09

Irgi turim gražų nukreipimą, nuorodos generavimą, sklandų apmokėjimą per banką, bet… tai nieko nekeičia. Procesai vyksta kaip senovėje, jūsų „iškart įskaitomą“ apmokėjimą vistiek turi ‘kažkas’ apdoroti, o tas kažkas, dar ir dirbti pirmadieniais nelabai mėgsta.
Screenshot from 2016-04-06 09-51-49

Dabar yra Balandžio 6 diena, 12:30, vietinis Skytech centras šiandienos prekes jau gavo ir tarp jų maniškės nebuvo. Skytech nurodytas „pristatymas per 2-3 d.d.“ neįvyko.

Screenshot from 2016-04-06 12-28-56

Man n kartų yra tekę girdėti,  kaip pardavėjai yra nepatenkinti jog žmonės perka internetu iš užsienio vietoj to, kad ateitų pirkti pas juos. Bet, kai procesai yra valdomi šitaip,  pažadai nevykdomi, ko kito jie gali tikėtis? Per beveik savaitę, kurią iki manęs keliaus mano užsakytos prekės (na aš tikiuosi, jog ryt gausiu ir bus tik BEVEIK savaitę, o ne savaitė) Amazon.co.uk irgi spėtų atvežti iš UK. Žinot ką? Greičiausiai spėtų net ir Amazon.com gabendami iš Amerikos.

Gyvenant UK labai dažnai teko naudotis Amazon.co.uk parduotuve, užsisakius tam tikras papildomas paslaugas (Amazon Prime), kiekvienas užsakymas yra pristatomas per vieną darbo dieną (ir šeštadieniais) – nemokamai. Tai reiškia, kad užsisakius prekę penktadienio vakare, blogiausiu atveju ją gaučiau pirmadienio rytą. O užsisakęs penktadienį iki pietų – dar ir šeštadienį.  Skytech, ir n kitų parduotuvių, nustokit skustis, jūs dirbat tokioje mažoje šalyje, kad pristatyti prekes praktiškai į bet kurį tašką galėtumėt per… kelias valandas,  o ne dienas.

Istorijos moralas toks, kad automatizavimas veikia tik tada, kol robotai nėra „žmogiški“ ir automatizuota ne dalis, bet visi procesai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *