Nokia 930 arba Kaip Microsoft sugadina viską prie ko prisiliečia

Nokia-Lumia-930-Beauty2-jpg

Telefonai tampa nuobodus. Visi gets job done, arba bent jau taip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Visų specifikacijos gana panašios ir net nėra iš ko rinktis, bet maždaug prieš pusmetį, sugalvojau, kad noriu kažko naujo ir išsirinkau Nokia Lumia 930 telefoną.

Didžiule meile Microsoft niekada nedegiau, tokia mintis kilo tiesiog iš visiškai tos pusės jog tai „kažkas kitokio“, bet iš esmės visas būtinas norimas funkcijas atlikti galėsiu. Na ir „kiek blogai gali būti?“ žmonės naudoja, būna kartais net giria…  Tai va „žmonėmis“ tikėti negalima, reikia bandyti ir tikėti tik savo išvadomis. Nes jei patiki, nusiperki Nokia.

Pirmas ir turbūt vienintelis dalykas išskiriantis 930 iš minios pilkų (ne spalvos, bet specifikacijų atžvilgiu) telefonų yra kamera. Turim didžiulį 1/2.5″ 20 megapikselių sensorių, optinį stabilizavimą ir 4K video galimybę.  WP_20150809_13_07_05_Pro__highres (2)

Ir tai veikia. Nuotraukos yra ne blogesnės nei bet kurio kito bandyto telefono, visuose situacijose.  Taip pat, tuo pačiu lenkia ir ne vieną, net rimtesnio segmento kompaktinį fotoaparatą. Programinė kameros dalis taip pat yra visai naudotina. Turim visai patogius rankinius nustatymus. Užrakto greitį galima reguliuoti nuo 1/16000 iki 4 sekundžių, aš nesu tikrai nesu ekspertas šitoj (ar jokioje kitoje srityje), bet man tai pasirodė šiek tiek įtartina. Padarius kelias bandomąsias nuotraukas, nekeičiant kitų parametrų, tik užrakto greitį per vieną padalą nuo 1/16000 tik pasiekus 10 kartų mažesnį greitį (1/1600) pavyko pastebėti vizualinį skirtumą.
Dar vienas įdomus dalykas iš programinės įrangos pusės yra tai jog galima pasirinkti įrašinėti nuotraukas RAW formatu ir tuo pačiu metu jas įrašyti 5MP JPEG faile. Arba 19 ir 5 MP JPEG vienu metu.  Kas yra visai patogu, nes kačių nuotraukoms į internetus dėti puikiai užtenka ir mažesnės raiškos. Viskas saugoma Microsoft OneDrive. Tiesa, po pusės metų 4K kameros kišenėj nešiojimosi, supratau jog nieko nefilmuoju. Ir nuotraukų nedarau tiek daug jog telefoną rinkčiausi būtent pagal šitą vieną vienintelį kriterijų.

Nokia keičia įpročius. Galbūt man nebūtina turėti tų visų apps’ų? Galbūt aš tikrai per daug laiko praleidžiu su telefonu rankose? Kai Android ir Apple store turi milijonus programėlių absoliučiai kiekvienai situacijai, Nokia šituo pasigirti negali. Programėlių tikrai trūksta. Android’e neturint ką veikti, galima atsidaryti topus, rekomendacijas ir bandyti krūvas programėlių, nes jos yra labai smagios ir veikia. Ir gražios. Su Nokia šito nėra, net topas yra absoliučiai tragiškas ir tiesiog parodo esamą situaciją. Dauguma tarnybų, kurias naudojat ir absoliučiai mylit – greičiausiai neturės apps’o Windows sistemai. O jei bus trečiųjų šalių, jis bus tokios tragiškos kokybės, jog geriau jo nenaudosit išvis. Kai kalbu apie programėles, nekalbu vien apie kokius nors linksmus ir cool dalykus, paprasčiausiai nėra nei vieno iš lietuviškų bankų programėlių. Tos tarnybos kurios duoda programėlės, dažniausiai labai apkarpo funkcionalumą. Pvz. Spotify programėlė neleidžia nuotolinio valdymo, ko man tikrai labai trūksta.

Esamos programėlės dažniausiai yra labai senos lyginant su Android arba iOS versijomis, panašu, kad kokių klaidų taisymas nelabai kam įdomus ir išvis, panašu kad visas Microsoft Store yra amžiname vegetaciniame periode.

Aš kartais bėgioju ir kartais mėgstu naudoti Polar H7 sensorių. Kiek pavyko rasti, vienintelė programėlė, kuri jį palaiko yra Runtastic. Su šituo viskas būtų kaip ir gerai, ją naudojau ir Android’e, bet tiesiog kartais HRM tiesiog neprisijungia ir nieko nepadarysi. Ir per pusę metų tai yra nesutvarkyta. Tokių pavyzdžių pilna.

Kita, man būtina, programėlė – LastPass. Ji veikia, tiesiog atrodo taip lyg įjungus programėlę ji bandytų užkrauti kokį tai naršyklės priedą ar kažką tokio. Ar išvis mobilų puslapį, nes naudojantis susidaro būtent toks įspūdis. Tokių programėlių taip pat didžiulė krūva. Kitos to net neslepia ir tikrai matosi jog tiesiog užkrauna mobilią svetainės versija ir telefono menių veikia tik kaip naršyklės nuorodos… Tiesa, toks smagus dalykas kaip NFC yubikey palaikymas – neegzistuoja. Nors patį NFC nokia turi.

Paštas, kontaktai ir kalendorius puikiai sinchronizuojasi su Google, bet naudojantis paštu, parašę laišką galėsit prisegti tik nuotrauką. Jokio kito failo. Galima nadotis kokia nors kita programėle ir failu dalintis iš jos, bet pvz. Adobe Reader (standartiškai įrašyta programėlė) vietoj to siūlo naudoti jų Coud paskyrą ir pdf failą talpinti viešai ir laišku siųsti nuorodą. Microsoft PDF Reader siūlo naudoti OneDrive ir taip pat siųsti nuorodą. Lyg to būtų maža, Microsoft PDF Reader norint ta failą pridėti prie savo OneDrive paskyros (prie kurios jau esi prisijungę) turi suvedinėti prisijungimo duomenis dar kartą. Na nes tiesiog Microsoft nemoka ar negali savo kurtoje platformoje naudoti kažkokių tai paskyrų valdymo ir dalinimosi jomis tarp programų, kaip tai veikia visuose kituose sistemose.

Sąrašą būtų galima tęsti iki begalybės. Viena priežasčių, kodėl parašiau šitą įrašą yra įspūdžių palyginimas su būsima Windows Phone 10 versija kuri kažkada turėtų ateiti į mano Lumia 930. Aš tikrai nesitikiu daug, bet tiesiog naiviai galvoju, kad sugadinti irgi nelabai yra ką…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *