Android 5.0 developer preview apžvalga

2014-11-04-143646_966x501_scrot

Android naudoju jau senokai ir tikrai smagu stebėti progresą kiekvieną dieną, Googlė žino ką daro ir mano nuomone dažniausiai daro gerai. Apie 5.0 versiją per daug nesidomėjau, skaityti prieš atrodo lyg sukčiavimas, dovanų apžiūrėjimas prieš Kalėdų rytą. Visada smagu gauti atnaujinimą ir tyrinėti kas naujo.  Netyčia radus apžvalgą, kurioje minima „Aš Google pasiūlyčiau Android projektą paprasčiausiai uždaryti, jei net iš penkto karto niekas nepavyksta. “  bent šiek tiek sunerimsti ir galvoji, kas galėjo atsitikti taip blogai.  Nusprendžiau išbandyti, būtent mano telefonui – Nexus 5 ir yra prieinama išankstinė, programų kurėjams skirta, versija.
Įdiegimo procedūra standartiška (nuotrauka viršuje), google duoda viską ko gali reikėti. Pirmas bandymas nepraėjo labai sklandžiai, patekau į bootloop. Žinoma, tai nėra nieko neįprasto ir paprastai sutvarkoma, taip pat, reikia nepamiršti, kad čia ‘Developers Preview’ versija, todėl mažos smulkmenos gali kliūti, nes tai nėra galutinė versija.

Nežinau, kaip jūs, bet aš tikrai nematau kažko tokio ko negalėčiau naudodi. Naujas lockscreen – labai šaunus, nors gal ir nevisai daug atsinaujinęs.

Pranešimu justa (notification bar) taip pat šauniai atnaujintas, funkcijos šiek tiek pakeistos, bet taip pat naudotis patogu ir geriau.

Animacijos prie jų nepratus atrodo šiek tiek keistai, bet jos greitos, todėl tikrai neduoda įspūdžio, kad sistema veikia lėtai, kaip bent man dažniausiai atrodo animacijų atveju.

Kraunantis nuo šiol rodo būtent kiek laiko tai užtruks (kaip smagu bus benchmarkinti įkroviklius!) ir daug kitų smulkmenų kurios tiesiog labai malonios.

Naudojant net ne finalinį produktą jau dabar jaučiama, kad viskas yra gerai.  Viskas daroma teisinga linkme ir nepatikti gali tik skonio dalykai, dėl naujų spalvų ar dar ko nors.

Iškart padėjus naudoti, pastebėjau, kad baterija išsikrauna šiek tiek greičiau nei norėčiau, bet panašu, kad problema jau sutvarkyta.

Pirminiai įspūdžiai tokie, išėjus finalinei versijai tubūt bus galima ir daugiau pakalbėti apie tai kaip veikia naujos funkcijos.

1 komentaras

  1. Kai žmogus rašo: „Aš Google pasiūlyčiau Android projektą paprasčiausiai uždaryti, jei net iš penkto karto niekas nepavyksta.“

    Man peršasi nuomonė: tas žmogus neturi tinkamo įrenginio išbandyti naujai versijai, žmogui dar nėra prieinama nauja pilna versija – kai galima iš to susidaryti tokią nuomonę kaip jis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *