Mano mobiliųjų telefonų istorija

Kartais kalbant apie naujoves tenka prisiminti senus telefonus ir kokie jie tada buvo juokingi arba kokį killer feature turėjo. Kiekvieną kartą tą padaryti darosi vis sunkiau, todėl pagalvojau, kad vieną kartą imsiu ir užrašysiu. Stengsiuosi laikytis nuoseklumo, bet kas nors galit būti apkeista vietomis – tai ne specialiai.

Nokia 8210

Maždaug 2003-2004 metai. Mano pirmasis telefonas. Žinoma, aš jį turėjau ne naują, bet tuo laiku jis vis tiek buvo labai kietas – mažesnio nelabai buvo ir turėjo „Snake“ žaidimą. Ko daugiau gali reikėti? Svėre vos 79 gramus.

Sony Ericsson T68i

Šitas žvėris turėjo viską ką tuo laiku galėjo turėti telefonas ir buvo spalvotas jau tada, kai kiti dar nebuvo. Visiškas hi-end’as. Kamera reikėjo pirkti atskirai – galit įsivaizduoti? Turėjo 5 krypčių manipuliatorių, kas vėliau rinkos standartu patapo. Turėjo BlueTooth, bet nebuvo jokios naudos – tuo metu nepavyko rasti antro palaikančio šitą technologiją.

Siemens C65

c65

Šis nebuvo toks šuolis kaip nuo pirmos Nokia iki Sony Ericsson, bet buvo visai neblogas atnaujinimas. Su šituo telefonu pradėjau naudotis internetu, nemiegodavau naktimis ir per pamokas skaitydavau wiki. Su juo teko ir išsimaudyti ir patirti visokių kitų nuotykių, kol mirė manipuliatorius.

Nokia 6100

Dar viena Nokia ir vėl mažiausia ir lengviausia rinkoje. 76 gramai. Turėjau labai trumpą laiką, nes gavau aplūžusią ir pas mane ji visiškai mirė. Nelabai pamenu kas konkrečiai, bet… mirė. Nieko ypatingo neturėjo ir per daug iš kitų to meto telefonų neišsiskyrė.

Nokia 6230

Turbūt galima sakyti, kad čia buvo mano pirmasis „išmanusis“ telefonas. Buvo krūva programų, greitesnis (EDGE) internetas, o kamera galėjo net filmuoti! Dar vienas naršymo žvėris. Šitą jau teko krauti kiekvieną naktį. Turėjo 32MB MMC kortelę, kurią vėliau atnaujinau į 256MB.

Nokia 6230i

Aš nesu įsitikinęs, kad čia ne 6230 (be i) nuotrauką, bet aš turėjau būtent tokiu dangteliu – juodą. Atnaujinimas nuo 6230 (be i) nežymus – didesnės raiškos (ir šiek tiek didesnis) ekranas. Įdėjau 512MB MMC kortelę. Tilpo net šiek tiek muzikos.

Sony Ericsson W810i

Čia buvo gan didelis šuolis. Turėjau 4GB atminties kortelę, turėjo visai neblogas ausines pridėtas ir visai neblogai grojo. Turėjo fokusuojančią kamerą ir šiaip buvo visai nieko. Šis buvo pirmas vargšelis kuris buvo flashinamas ir visaip kitaip prievartaujamas, bet nemirė. Iš vienos pusės čia buvo didelis šuolis į priekį, kaip naujovė, bet šuolis atgal klasės prasme. Šitas palyginus su prieš tai buvusiomis Nokia – žaislinis.

Nokia E50

Grįžau prie „išmaniųjų“ telefonų. Šitas buvo fantastika „proto“ prasme lyginant su prieš tai buvusiu Ericsson’u. Pirmas telefonas kuriame paštas buvo tikrinamas pastoviai ir automatiškai.

Nokia E51

Šiek tiek gudresnis, prieš tai buvusios Nokia įpėdinis. Atnaujinti smegenys, geresnė kamera, dizainas gerokai malonesnis akiai. Ir turėjo 3G ir WiFi. Nepamenu ar teko dažnai WiFi naudotis tada. Su šituo telefonu pradėjau skaityti elektronines knygas, turėjo tam beveik įmanoma 2″ ir 200 ppi ekraną.

Nokia E52

Dar vienas įpėdinis. Turėjo jau šiek tiek didesnį 2.2″ ekraną, dar labiau tiko elektroninėms knygoms. Nerealiausias atnaujinimas buvo 3,5mm audio jungtis, vietoj E51 buvusios 2,5mm, net neįsivaizduoju kiek adapterių pamečiau. Turėjo 1500mAh bateriją ir integruotą GPS.

Blackberry 9900

Šitas buvo įkištas visiškai ne mano noru. Naudojau apie pusę metų užteko, kad pamilčiau ir nekęsčiau Blackberry, ilgam. Visiškai dviprasmiški jausmai. Po jo grįžau prie Nokia E52.

HTC Desire S

Nokia E52 morališkai pasenus ir nei vienam iš rinkoj esančių telefonų man neįtikus – pačiupau darbe besimėtantį naujausią telefoną ir pasirodo visai neapsirikau.

BlackBerry 9320

9320

 

Dar vienas priverstinis ir laikinas telefonas. Jei prieš tai buvęs Blackberry kėlė dviprasmius jausmus – šitą kiekvieną kartą paėmus norėjosi tėkšti į sieną. Po jo vėl laimingas grįžau prie HTC Desire S.

LG Nexus 4

Ir mano naujausias žaisliukas – Nexus 4. Vėl ilgai renkantis ir nieko neišsirenkant ir HTC jau pradėjus nebe patempti nei naujausios Android sistemos, nei galingesnių programų.

LG Nexus 5

unnamed

Tiesiog smagus atnaujinimas. Geresnė kamera, greitesnis, didesnis.

 

Telefonų turėjau nemažai ir įvairių. bet vis dar nesuprantu – čia tas įrenginys kuris turi būti mažas ir nepastebimas ar kažkas tokio, kas iš dalies gali pakeisti kompiuterį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *