Logitech MX Performace

logitech

Mirus mano Logitech MX620 kuria buvau visiškai patenkintas – teko rinktis naują pelę, vadovaudamasis tais pačiais kriterijais nusprendžiau per daug nesiblaškyti ir pirkti to paties gamintojo geriausią modelį Logitech MX Performance.
Perkant daiktus internetu prieš tai „nepačiupinėjus“ visada siaubingai įdomu kaip tai atrodys realiai. Pelė atkeliavo siaubingo dydžio dėžėje, tokioj, kad vien pelei ji tikrai gerokai per didelė. Pasirodo turim ir priedų. Tai dirbtinės odos dėklas, mažasis ir universalus Logitech imtuvas, USB laidas krovimui, USB laido ilgintuvas ir įkroviklis su USB jungtimi. Į pelę įdėta vienas AA dydžio eneloop akumuliatorius.

Nuo mano senosios MX620 skirtumų ne tiek ir daug. Šiek tiek daugiau mygtukų, šiek tiek kitokia forma, naujas optinis sensorius veikiantis ant bet kokio paviršiaus (jie taip sako, paviršiaus ant kurio neveiktų rasti nepavyko). MX620 mane tenkino, bet buvo kelios smulkmenos kurios man šiek tiek kliuvo, čia jos ištaisytos, bet sakyčiau pridaryta naujų.

Pelė kiek didesnė nei mano senoji, bet tai man visai patinka – visi išlinkimai ten kur to norėtųsi, visi mygtukai lengvai pasiekiami ir dėl to kaip ir neturiu jokių priekaištų – čia tikrai upgrade, be neigiamos pusės.

Ratukas. Išliko funkcija leidžianti padaryti jį nefiksuotu. Ratuką galima pastumti į kairę ar į dešinę (programuojami atskiri mygtukai), dėl šitos funkcijos MX620 buvo beveik neįmanoma paspausi ratuko. Čia jis laikosi stabiliau – ratukas lengvai paspaudžiamas. Visiškas upgrade ir čia.

Papildomi mygtukai. Dabar nykštys yra atsakingas už keturis. Nežinau kaip jums, bet mano nykštys gerokai per tingus… Tuo labiau, kai jį patogiausia laikyti ant tos vietos kur yra tik vienas mygtukas, o norint pasiekti kitus tris – reikia jį perkelti aukščiau. Tuo tarpu mažylis paliekamas be darbo – porą, ar bent vieną mygtuką būtų galima parkelti ten. Upgrade tik dalinis.

Akumuliatorius. MX620 turėjo dvi nekraunamas AA baterijas. Jų užtekdavo gal keturiems mėnesiams. MX Performace turi vieną įkraunamą akumuliatorių, jo užtenka neilgiau dviems savaitėms. Čia reiktų nepamiršti, kad mano pelės naudojimo laikas greičiausiai nesutaps su Jūsų – galit dauginti iš kokių 1.5. Akumuliatorius kraunasi kelias valandas (kraunant galima ir naudotis). Pliusas – nebereikia pirkti baterijų, bet manau aš geriau nusipirkčiau tas 6 baterijas metams, nei kiekvieną kartą įkraučiau tą akumuliatorių ir po metų (ar šiek tiek ilgiau) mažėjant jo talpai – vistiek kažkada teks jį keisti. Čia visiškas downgrade.

Pelė kainuoja beveik 300 litų Lietuvoje, arba 50 svarų* Didžiojoje Britanijoje. Kaina galbūt yra kiek per didelė, bet nieko patogesnio ir geresnio savo poreikiams neradau. Turbūt nerasit ir jūs.

* 2013 Kovo 8 dieną kaina buvo £49.99.

5 komentarai

    1. Gamintojas sako, kad galima naudoti tik įkraunamas. :))
      Ir problema ne ta, kad galima/negalima nusipirkti, bet tai, kad sumažino jų kiekį – dabar net įdėjus prabangų Duracell ( Ultra Power pvz) netempia ilgiau nei mėnesio.

  1. tai isties labai geros peles tiems, kurie dirba ilgai ir su pele. Esu turejusi MX tik610-kairiai rankai pritaikyta su visais patogiais islinkimais. Sugedo mano pele, o i MX performance ziuriu su pavydu, nes man reiktu jos veidrodinio atspindzio:(. Deja logitech nustojo buti palanki kairiarankiams. M310 taip pat neimanoma gauti. Gal kas esant taip pat susidure su tokia problema? Ieskau dideles, belaides, patogios peles kairei rankai.

    1. Labai užjaučiu su tokia problema – aš dešiniai rankai labai ilgia iekojau saviškės MX620, o čia tokia nestandartiška situacija – turėtų būti išvis liūdna su pasiūla. Sekmės ieškant!

  2. Jei gamintų su trackballų (kurį panaudotume pvz. 3D modeliavime, kai dažnai reikia stumdyti erdvę dviem ašimis), tada ir rastume patogiau:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *