Blue Microphones – snowball iCE

ice

Universitete žaidžiant su balso atpažinimu, sakė, kad turim naudoti kokybiškus mikrofonus, taip pasilengvinsime sau darbą ir šiaip su gerai veikiančia technika dirbti smagiau. Negalima nesutikti – integruoti mikrofonai – tikrai niekam tikę, o visi jungiami per 3.5mm jungtį – ne ką geresni. Išbandėm kelis, skirtingų lygių ir kainų mikrofonus ir radom idealų variantą savo projektui, tai Blue Microphones – snowball iCE

Nuėjom į universiteto Techninių Resursų Centrą, paprašėm mikrofonų, gavom –  Shure SM57 ir AKG C 414 XL II. Viskas būtų puiku, abu yra nerealiai kokybiški, naudojami profesionalų ir taip toliau, bet netiko dėl kelių priežasčių. Visų pirma tai, tiek Shure, tiek AKG reikalingos gana rimtos garso plokštės su XLR tipo jungtimis, o AKG reikia dar papildomos funkcijos – phantom power. Nei vienas tokių garso plokščių neturėjom, universitetas neštis namo irgi nieko nenori duoti, dirbi vien labuose – neįdomu.

Paprasčiausią garso plokštę su XLR jungtimi būtų galima nusipirkti gana nebrangiai, bet po pirmų testavimų supratome, kad Shure mums nevisai patinka ir tinka. Į jį kalbėti reikia iš labai minimalaus atstumo, tai yra daugiausiai vieno centimetro, visais kitais atvejais, garsas tiesiog per silpnas. Pasikonsultavom su audio production kurso studentais – visi dinaminio tipo mikrofonai veikia šitaip ir būtent tokia jų paskirtis.

Atliekant pirmus testavimus AKG pasirodė daug geriau – jei nori naudoti iš arti, gali pasirinkti slopinimą nuo -6 iki -18 dB, be slopinimo jautrumo užtenka jei mikrofonas pastatytas už daugiau nei metro. Pridarėm testinių įrašų, pasidžiaugėm kaip viskas bus gerai ir sužinojom, kad šitą AKG galim naudoti tik dvi dienas, nes pasirodo jis labai visiems reikalingas ir… baisiai brangus.

Prisiminiau kažkada girdėtą Blue Microphones įmonę, pažiūrėjau keletą apžvalgų, paklausiau įrašų ir pagalvojau, kad būtų visi neblogas variantas. Iš ne profesionalams skirtų produktų jie turi visai nemažą pasirinkimą. Parašiau laišką dėstytojui, pasirodo, universitetas gali dalinai finansuoti įrangos kainą, jei ji skirta užduočiai atlikti. yeti ir yeti pro, net ir dalinai finansuojant liko kiek per brangūs ir vieninteliai likę variantai buvo snowball ir snowball iCE. Nusprendžiau šiek tiek pataupyti ir pasirinkti pigesnę versiją, kuri iš pirmo žvilgsnio nedaug skyrėsi nuo brangesnės, bet pasirodo – šiek tiek klydau.

Snowball iCE – tai kondesatorinis mikrofonas, su integruotu stiprintuvu, ir DAC. Jungiamas per USB, todėl dėl nieko papildomo rūpintis nebereikia. Viskas veikia be papildomų tvarkyklių tiek Linux, tiek kituose sistemose. Komplekte yra stovas, laidas ir pats mikrofonas. Išpakavus iškart galima naudoti, be jokių papildomų procedūrų, kokybiškai įrašinėti ar bendrauti VoIP, galima mikrofoną laikant maždaug ištiestos rankos atstumu ir nebūtinai tiesiai priešais. Taip nesukelia papildomų nepatogumų – nereikia mikrofono ten kur norėtumėt matyti ekraną. Įrašų kokybė aišku, nesiekia nei AKG, nei prieš tai bandyto Shure, bet ir tikėtis to būtų kiek nelogiška. Manau ji pakankama bet kokioms mėgėjiškoms reikmėms. Vėliau šiek tiek pažaidus su nemokama programine įranga – Audacity, galima pasiekti tikrai labai gerų rezultatų, o komercinė išvis daro stebuklus.

test1 Test2
Pritaikius paprasčiausią „Noise Removal“ funkciją pašalinamas visas foninis triukšmas ir įrašą finale turim labai aukštos kokybės. Darydamas šituos įrašus, netyčia nepasirinkau vieno kanalo režimo (mono), todėl gavosi du identiški takeliai – ignoruokit.

Pridedu abu įrašus – išvalytą ir ne:

[soundcloud url=“http://api.soundcloud.com/tracks/80578874″ params=““ width=“ 100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

[soundcloud url=“http://api.soundcloud.com/tracks/80578875″ params=““ width=“ 100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Skirtumas akivaizdus atlikus vieną operaciją, pažaidus šiek tiek daugiau – galima pasiekti daug geresnių rezultatų. Taip pat, kokybės vertinti pagal šitą mano įrašą irgi negalima vertinti – mikrofonas visame gražume pasirodo įrašinėjant instrumentus ar vokalą.

Kaina apie 200 litų, bet taip pat gerai pagalvokit apie Snowball (ne iCE) kuris vos šiek tiek brangesnis, o už tai gausit pilnai reguliuojamą stovą ir tris nustatymus mikrofone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *