Kas naujo IT fronte bus 2013?

Aš mėgstu skaityti mokslinę fantastiką ir ypatingai žaviuosi tekstais apie tai kaip mūsų laikus įsivaizdavo prieš pusšimtį metų rašęs autorius, aš prognozuoti tokiam dideliam laiko tarpui tikrai nesiryžčiau, bet paspėlioti kas naujo bus per šiuos metus – pabandysiu.

Mobilieji telefonai

2012 buvo tam tikra mobiliųjų telefonų revoliucija. šiemet nieko labai „didelio“ nesitikiu. Toliau bus štampuojami identiški modeliai, kurie niekuo nauju nenustebins. Tikiuosi, kad gamintojai susivoks, jog telefonas turi tilpti į kišenę, o ne pakeisti planšetę ir giganto-manija baigsis.
Nemanau, kad kameros viršys esamus 12 megapikselių – tam visiškai nėra reikalo, tikiuosi, kad atsiras šiek tiek daugiau darbinės atminties.
Blackberry 10  – nebus nieko gero. Manau, kad tai tik paskutinis RIM atodūsis prieš gilų miegą, po ilgų metų nesėkmingų produktų.
Galbūt sulauksim Android 5.0 versijos, kuri vėl gi – revoliucijų neatneš, tiesiog kaip ir visi iki šiol buvę atnaujinimai palaipsniui kels Android lygį iki dar sklandžiau veikiančios ir draugiškesnės sistemos.
Apple turėtų išleisti dar vieną iPhone, kuris dizaino prasme jau turėtų kiek skirtis nuo prieš tai buvusių dviejų modelių, kaip visada, nepasiūlys nieko naujo, bet galbūt vėlgi gražiai suvynios. Jei suvynioti nepavyks – galbūt turėsim masinę migraciją į android stovyklą?
Nokia išleis dar porą modelių su Windows Mobile, kurie kaip ir pastarieji bus visia nieko, bet vis dar realios grėsmės nei Apple nei Android gamintojams nekels. Nokia akcijos per metus bent kartą vėl nukris žemiau nei du doleriai už vieną akciją.

Planšetės

Pernai pamatėm arsenalą. Šiemet žiūrėsim pardavimus. Tikiuosi, kad Samsung išleis ką nors įdomesnio, nes dabar po Nexus 7/10 gauna malkų visomis prasmėmis. Kažkodėl galvoju, kad bent vienas iš didesnių gamintojų paleis didesnę planšetę su windows, Galbūt tai bus 13″ ar 16″ bus pakankamai rimtai pasikėsinta į nešiojamus kompiuterius. Pigesnį/mažesnį Apple iPad turėtų pirkti visai neblogai, o naujasis vėl nebus nieko naujo – dar plonesnis?
Bendrai paėmus planšečių pardavimai manau šiek tiek apmažės, dauguma norinčių – jau nusipirko.

Nešiojami kompiuteriai

Netikiu, kad ultrabook tipo kompiuteriai atpigs tiek, kad taptų pasirinkimu vietoj ekonominės klasės standartinių kompiuterių, dar viena priežastis tam bus ultra procesorių serija – kaip ir dabar savo pajėgumu nuo mobile jie atsiliks per dvi kartas ir tas atsilikimas išėjus 4 kartos Intel taps dar labiau pastebimas.
Manau, kad gamintojai pažiūrės į tai kas vyksta ir pagaliau susipras, kad į 15.6″ jau turi būti bent full hd rezoliucijos. Tikiuosi to ne kaip pasirenkamo priedo, bet standarto.
Manau, kad visuose brangesniuose nešiojamuose kompiuteriuose SSD taps visišku standartu. Optinių įrenginių atsikratysime galutinai, o ne  tik ten kur jiems nėra vietos.

Staliniai kompiuteriai

Čia tikiuosi šiokios tokios revoliucijos, nes per paskutinius porą metų galios atžvilgiu staliniai kompiuteriai tik mažina atsilikimą nuo nešiojamų. Manau bus galutinai nubrėžta riba, kad stalinis kompiuteris – tik galingas, tiems kuriems to reikia. Visiems kitiems – nešiojami ir planšetės. Apie skaičius nieko nenoriu kalbėti – nuo šios rinkos kiek per toli atitrūkau.

Atminties laikmenos

SSD įgaus pagreitį ir toliau didės. Įperkami taps 512GB diskai, sulauksim ir perbrangių terabaitinių modelių. Kietieji diskai norėdami išlaikyti bent kokį privalumą turės gerokai pigti. 4TB modeliai pakeis dabartinius terabaitinius. Dauguma išorinių diskų turės tam tikras NAS galimybes ir galės gyventi „savarankiškai“. Tikrai nesakau, kad neturi dabar – pilna gudrių, bet aš manau, kad šiek tiek gudresniais pataps dauguma.

Tinklas

Wifi AC  taps mainstreamu, šiuo standartu galėsim bendrauti pagrinde tik su kitais kompais ir NAS, nes tarp kitų įrenginių paprasčiausia nėra tiek duomenų ar laikmenos nesusidoros su greičiais.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *