Kartais manęs klausia – Kodėl tu taip nemėgsti windows?

laiškas

 

Iš esmės priežasčių galima prirašyti milijonus, kiekvienas turim savo mėgstamiausias. Šį kartą man užkliuvo aktyvavimo problemos. 

Iš pradžių noriu paminėti tai, kad bendrai windows 8 yra tikrai didelis šuolis į priekį ir taip toliau, nėra taip blogai, kaip visi nesugebantys rasti start mygtuko verkia, bet mano problema greičiausiai bendra visoms versijoms. Aktyvacija visada buvo tragiškas dalykas. Nuo laikų kai reikėjo skambinti po tris kartus, nes dėl niekam nežinom priežasčių ryšys nutrūkdavo iki pat dabar kai turėdamas legalią versiją turi knistis ir aiškintis kas čia vyksta.

Vėsu ir lėtingą pirmadienio vakarą sugalvojau pažaisti Diablo III, reikia windows, žaidžiant su wine, rizikuoji būti užblokuotas.  Instaliavau iš DreamPark atsisiųstą windows 8 Pro kopiją ir ji visiškai gražiai įsirašė, kodo vesti nepaprašė, nes mano kompiuteris su OEM (Windows 8, ne Windows 8 Pro), po instaliacijos turėjau aktyvuotą Windows 8. Galvojau aktyvuosiu „Pro“, viskas vėl taip pat puikiai suveikė kaip ir pirmą kartą, bet tada prisiminiau, kad nesenai (žr. į paveikslėlį aukščiau) gavau priminimą, kad turiu Media Center kodą, kurį galiu aktyvuoti, na ok – įrašom ir jį. Kodą priėmė. Windows Media Center man įrašė ir, aišku, persikrovė(tiesa, po atnaujinimo iš paprasto į Pro – du kart). Ir prasidėjo smagumai.

Capture2

 

Paspaudus Activate nieko tai neišsprendžia – siūlo skambinti ir aktyvuoti telefonu. Na, ok, aš pavyzdingas vartotojas ir darau tai ko iš manęs būtų tikimasi ir nesvarbu kad prašo windows XP laikų technologija naudotis.

Aktyvacija telefonu nepavyko, jau sakiau, kad prašė įvesti milijono skaitmenų ilgio kodą? Pasiūlė palaukti ir tada galėsiu kalbėti su supportui vartotojų aptarnavimo centrui. Na palaukiau ir to. Klabėjom apie 20 minučių, kol pilnai išsiaiškinom, kad aš studentas ir man priklauso Pro versija, kad mano kompiuteryje OEM ne Pro versija ir galiausiai, kad man priklauso tas media center, nes kažkada dalino. Gavau du pasiūlymus. Perinstaliuoti ir bandyti dar kartą (jei nepavyks perinstaliuoti DAR kartą ir nebebandyti aktyvuoti media center) arba nunešti į artimiausią aptarnavimo centrą kur sutvarkys.
Taip Microsoft, tavo pagalba vartotojams yra tokia nereali, kad turbūt dar niekam nėra padėjusi su tokiomis problemomis kurios kituose sistemose net neegzistuoja.
Lieka moralinė dilema – nulaužti Windows su kokiu tai nelegaliu aktyvatoriumi ar tiesiog vėl įsirašyti Linux ir pažaisti Team Fortress 2?
Bet jei rimtai, tai jie specialiai stengiasi pain in the ass būti? Pradedu netikėti, kad šitaip failinti netyčia yra įmanoma…

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *